• Glutamine 500g - Prom-in

L-glutamín

Glutamín je neesenciálna proteínová aminokyselina, ktorá tvorí až 60 % obsahu aminokyselín svalových buniek. Pri záťažových situáciách, ako sú fyzická záťaž, stres a choroba, dochádza vo zvýšenej miere k uvoľňovaniu glutamínu zo svalových buniek, tzv. katabolizácii. Aj keď si telo dokáže vytvoriť glutamín z ostatných aminokyselín (valínu, isoleucínu, leucínu, kyseliny glutamovej), toto vytvorené množstvo nepostačuje a je ho potrebné dodať zvonku.

Pri vysokej fyzickej záťaži a súčasnom dlhodobom nedostatku tejto aminokyseliny v tele dochádza k úbytku svalovej hmoty, nastupuje únava, predlžuje sa doba potrebná na regeneráciu a zhoršujú sa imunitné odpovede organizmu. Vedecké pokusy preukázali, že pri úmernom zásobení organizmu glutamínom je dopyt svalov možné uspokojiť.

Výhody:

  • zlepšuje a urýchľuje priebeh regenerácie po náročnom tréningu
  • zúčastňuje sa biosyntézy Glukosamínu a Chondroitínu
  • až 100 dávok v balení

Značka Prom-IN s dlhoročnou tradíciou je inováciou pôvodnej značky Promil, ktorá vznikla v roku 1976. Promil bol prvým výrobcom srvátkovej bielkoviny a výrobkov na tejto bázy v ČSSR a našiel uplatnenie vo výžive vrcholových športovcov a olympionikov. Od roku 2012 vyrába spoločnosť svoje produkty pod značkou Prom-IN, kde koncovka IN znamenala nové zmeny v receptúrach a vzhľade produktov pre dosiahnutie ešte lepšie kvality a chuti výrobkov.

Dávkovanie: Rozpustite 5 g (vrchovatá čajová lyžička) v 200 ml neperlivej vody, džúsu alebo ovocného nápoja. Užívajte 1 dávku po tréningu. Maximálne však 10 g denne v 2 porciách.

Balenie: 500 g

Denná dávka: 5 g

Počet dávok v balení: 100

Minimálna trvanlivosť: viď. obal

Upozornenie: Nevhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Uchovávajte mimo dosahu detí. Uchovávajte v suchu pri teplote do 25 °C, chráňte pred priamym slnečným žiarením a mrazom. Dbajte na dobré uzatvorenie obalu a dodržiavanie spôsobu prípravy. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Výrobca neručí za škody vzniknuté nevhodným použitím alebo skladovaním. Výrobok nie je určený ako náhrada pestrej stravy.

Nutričné hodnoty na jednu porciu (5g)
L-glutamín 5 g

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Základný kód overenia

Glutamine 500g - Prom-in

  • Výrobca: Prom-in
  • Kód produktu: Glutamine 500g
  • Dostupnosť: Skladom
  • 18,80€