• Vitamin D3 2000IU 60 kapsúl - Viridian

Zloženie v 1 vegánskej kapsuly: vitamín D3 2000 IU 50 μg 1000 % RHP* (vegan forma extrahovaná z lišajníku), obal kapsule 40 mg (rastlinná celulóza) na báze lucerny siatej. 

*Referenčné hodnoty príjmu vitamínov a minerálov

Deficit vitamínu D dnes nie je žiadna rarita. Nedostatku pobytu na slnku (čo je najmä v našich zemepisných šírkach v zime úplne bežné), často sedavé zamestnanie v kancelárii, alebo tiež seniori majú v dnešnej dobe za následok nárast tzv. krivice (rachitídy). Pokožka nevie vytvoriť vitamín D, pokiaľ je schovaná pod oblečením alebo slnečným faktorom. Odhaduje sa, že SPF15 redukuje schopnosť pokožky syntetizovať vitamín D až o 95%. Tieto čísla a odhady neznamenajú, že človek musí prestať používať krém na opaľovanie. Je však na mieste zhodnotiť suplementáciu vitamínu D. 

Vitamín D od Viridianu je získaný prírodnou deriváciou z lišajníku, bez obsahu živočíšnych prvkov. Je tak vhodný aj pre vegánov. Obsahuje až 2000IU, čo predstavuje 1000% odporúčanej dennej dávky vitamínu, preto postačí brať jednu kapsulu obdeň.

Vitamín D sa podieľa na zdraví kostí, zubov, normálnej funkcii svalov a imunitného systému. Pomáha absorbovať (a efektívne využiť) vápnik a fosfór. Vitamín D3 (cholekarciferol) je v tele rýchlejšie aktivovaný do aktívnej formy, ako vitamín D2.

Vitamín D možno odporúčiť všetkým jedincom zameraným na

  • stav kostí a kĺbového aparátu,
  • fungovanie svalstva,
  • stav imunitného systému,
  • spánok a psychickú kondíciu.

Spoločnosť Viridian Nutrition nevyužíva formu lacnejších tabliet z dôvodu vysokého obsahu balastných spojív a lepidiel, ktoré môžu tvoriť až 50% tablety). Použitá je výhradne forma kvalitných kapsúl rastlinného pôvodu, s obsahom voľného prášku.

Britská značka Viridian Nutrition ponúka tzv. etické vitamíny a doplnky stravy, zamerané na tri hlavné oblasti: najvyššia kvalita a čistota surovín, charita, životné prostredie. 99 % produktov značky Viridian Nutrition spĺňa požiadavky náročnej kategórie čistoty KOSHER, všetky produkty sú 100 % bioaktívne, v kapsliach rastlinného pôvodu, bez použitia problematických aditív, 40 % produktov je oficiálne certifikované ako 100 % organické (Soil Association). Všetky zložky pochádzajú z absolútne čistých zdrojov bez genetickej modifikácie, ožarovania. Neobsahujú zložky živočíšneho pôvodu (vhodné pre vegánov), konzervačné prostriedky, umelé farbivá, pšeničný lepok, pšenicu, laktózu, pridané cukry, kvasnice, stearát horečnatý, kyselinu stearovú. 5 % z každej predanej položky je investovaných na charitatívne účely v tzv. Viridian Nutrition Charity Donation program.

Dávkovanie:  Užívajte 1 kapsulu obdeň (originálne balenie odporúča 1 kapsulu denne). Dávkovanie upravené podľa slovenskej legislatívy. Berte po jedle, keďže D3 je v tukoch rozpustný vitamín. Zapite dostatočne vodou.

Balenie: 60 kaps.

Denná dávka: 1 kaps.

Počet dávok v balení: 60

Minimálna trvanlivosť: viď. obal

Upozornenie: Doplnok výživy. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy, preto konzultujte s lekárom. Nenahrádza pestrú stravu. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Skladujte na suchom a chladnom mieste, mimo dosahu detí.

Nutričné hodnoty na jednu porciu (1 kapsula)
Vitamín D3 50 μg / 2000 IU

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Základný kód overenia

Vitamin D3 2000IU 60 kapsúl - Viridian

  • Výrobca: Viridian
  • Kód produktu: Vitamin D3 2000IU
  • Dostupnosť: Skladom
  • 15,10€