• Scandinavian Rainbow Trout Oil 90 kapsúl - Viridian

Olej zo škandinávskeho Pstruha dúhového [(Oncorhynchus mykiss), z udržateľných zdrojov (99 %)], Antioxidant Rozmarín lekársky [(Rosmarinus officinalis L.), extrakt,  z udržateľných zdrojov (1 %)], Gélová kapsula (rybacia Želatína, rastlinný Glycerol).

Prvý skutočne BIO certifikovaný rybí tuk na svete pôvodom zo škandinávskeho dúhového pstruha. Ide o prémiový rybí olej skutočných výživových kvalít, chuti, čerstvosti, čistoty a ekologickej udržateľnosti.

Obsahuje esenciálne mastné kyseliny, pre organizmus veľmi dôležité látky, ktoré si ale telo nedokáže samo vyrobiť. Vďaka šetrnej výrobe je zaistené, že v oleji je zachytené celé ich spektrum – omega 3, 6, 7 a 9 tak, ako sa prirodzene vyskytujú v prírode. Tieto látky sú bohaté na na kyselinu eikosapentaenovú (EPA) a dokozahexaénovú (DHA), ktorých účinky a vplyv boli mnohokrát vedecky popísané a overené. Súvisia s funkciou mozgu, srdca, obehového systému a mnohých neurologickými procesmi.

Hlavné benefity:

 • Absolútna čistota, výživové kvality a čerstvosť, ktorá vo svojej kategórii nemá konkurenciu = prvý skutočne BIO certifikovaný olej na svete
 • Obsah celého spektra esenciálnych mastných kyselín tak, ako sa prirodzene vyskytujú v prírode
 • Dohľad nad ekologickým využívaním sladkovodných zdrojov, z ktorých olej pochádza, vylučuje kontamináciu chemikáliami a ťažkými kovmi, olej tak nemusí prechádzať rafináciou
 • Ekologické a šetrné spracovanie zaručujúce ako kvalitu produktu, tak udržateľnosť miestneho rybolovu a tiež nízku uhlíkovú stopu

Charakteristika obsiahnutých látok *:

 • Kyselina dokosahexaenová (DHA) prispieva k udržaniu normálnej hladiny tryglyceridov v krvi
 • Kyselina dokosahexaenová a kyselina eikosapentaenová (EPA) prispievajú k udržaniu normálneho krvného tlaku

* Povolené zdravotné tvrdenia podľa nariadenia Komisie EÚ č. 1924/2006, priaznivý účinok sa dosiahne pri dennom príjme 2 g DHA denne, pričom nesmie byť prekročený doplnkový prívod 5 g denne kombinácia EPA a DHA

Šetrné spracovanie a jeho prínosy:

Konvenčná produkcia rybích olejov znamená veľmi dlhý, priemyselne náročný proces, ktorý prebieha v rámci mnohých krajín. Ryby sú najskôr lovené v oceáne (ktorý je sám o sebe znečistený mnohých látkami). Potom nasleduje čistenie (rafinácia), dlhá cesta surového oleja lodí, odkysľovanie, bielenie, odstránenie pachu, trans-esterifikácie, koncentrácia (molekulárna destiláciou), pridávanie antioxidantov, plnenie, a až potom vzniká finálny výrobok. Tieto procesy spôsobujú stratu niektorých mastných kyselín alebo zmeny ich profilov.

Olej pochádzajúci z kontrolovaného prostredia vnútrozemskej rieky nič také nepotrebuje. Neprechádza rafináciou odstraňujúcu kontamináciu a rýchla výroba a spracovanie zabraňujú oxidácii, ktorá znehodnocuje obsah. Výživové kvality, chuť a ekologický dopad sa tak s bežnými olejmi vôbec nedajú porovnať.

Výroba Oleja Viridian prebieha v týchto troch krokoch:

 1. Každú hodinu sú produkované filety z dánskeho dúhového pstruha
 2. Olej je získaný šetrným procesom naparený a odstredený pri zahrievaní na 70-90%
 3. Olej je plnený a skladovaný v čerstvej a prírodnej kvalite

Dávkovanie: Užívajte 2 kapsule denne s jedlom, alebo podľa odporúčania lekára.

Balenie: 90 kaps.

Denná dávka: 2 kaps.

Počet dávok v balení: 45

Minimálna trvanlivosť: viď. obal

Upozornenie:  Pre tehotné a dojčiace ženy používanie výrobku odporúčame po konzultácii s lekárom. Ukladajte mimo dosahu detí. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Nenahrádza vyváženú pestrú stravu. Skladujte na suchom a chladnom mieste.

Nutričné hodnoty na odporúčanú dennú dávku (2 kapsule)
Omega-3 celkom 432 mg
- z toho DHA (Dokosahexaenová kyselina) 200 mg
- z toho EPA (Eikosapentaenová kyselina) 70 mg
- z toho DPA (Dokosapentaenová kyselina) 24 mg
- z toho ALA (α-Linolénová kyselina) 68 mg
- z toho ostatné Omega-3 mastné kyseliny 70 mg
Omega-6 celkom 336 mg
- z toho Linolová kyselina 290vmg
- z toho GLA (γ-Linolénová kyselina) 5 mg
- z toho ostatné Omega-6 mastné kyseliny 41 mg
Omega-7 (Palmitoolejová kyselina) 155 mg
Omega-9 (Olejová kyselina) 768 mg

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Základný kód overenia

Scandinavian Rainbow Trout Oil 90 kapsúl - Viridian

 • Výrobca: Viridian
 • Kód produktu: Scandinavian Rainbow Trout Oil 90 kapsúl
 • Dostupnosť: Skladom
 • 21,00€